2. Гальванічний елемент із ЕРС 1,5 В і внутрішнім опором 1 Ом замкнуто на зовнішній опір 4 Ом.

Знайдіть силу струму в колі, падіння напруги у його внутрішній частині і на затискачах елемента

Ответы на вопрос

Отвечает Бойкова Арина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ЭДС = 1,5 B

r = 1 Ом

R = 4 Ом

_____________

I - ?

Ur - ?

U - ?

По закону Ома для полной цепи:

I = ЭДС / (r+R) = 1,5 / (1+4) = 0,3 А

Падение напряжения внутри источника:

Ur = I*r = 0,3*1 = 0,3 В

Напряжение на зажимах:

U = I*R=0,3*4 = 1,2 В

ПРОВЕРКА:

ЭДС = 0,3+1,2=1,5 В  - задача решена правильно!