Знайдіть енергію частинки масою 4*10^-28 кг, як рухається зі швидкістю 0,8 с. Оформить как задачу


Ответы на вопрос

Отвечает Коновалова Дарина.

Дано: m=1*10⁻²⁸кг; v=0,8c; E - ?

E=mc² / √(1 - v²/c²).    По условию v=0,8c

1 - v²/c²=1 - (v/c)²=1 - (0,8c/c)²=1 - 0,64=0,36

√0,36=0,6

E=mc²/0,6=(4*10⁻²⁸) * (3*10⁸)² / 0,6=

(4*9/0,6) * 10⁻²⁸⁺¹⁶=60*10⁻¹²Дж=60 пДж.

п(пико)=10⁻¹².