5. В автомобільній шині знаходиться повітря під тиском 6-10° Па за температури 20 °C. Під час руху

автомобіля температура повітря підвищилась до 45 °C. На скільки збільшився тиск повітря в шині? Об'єм повітря V = const.​

Ответы на вопрос

Отвечает Романеску Яна.

Ответ:

Тиск повітря в шині збільшився на 5 · 10⁴ Па.

Объяснение:

ДАНО:

р₁ = 6 · 10⁵ Па

T₁ = 20° C = 293 К

T₂ = 45° C = 318 К

V = const

Δ p - ?

РОЗВ'ЯЗАННЯ:

Оскільки об’єм повітря в автомобільній шині сталий, то за законом Шарля:

\displaystyle \frac{p_1}{T_1} =\frac{p_2}{T_2}

p₂ - тиск повітря в шині автомобіля за температури Т₂. Звідси виразимо р₂:

\displaystyle p_2=\frac{p_1*T_2}{T_1}

Збільшення тиску повітря в шині автомобіля визначимо за формулою:

\displaystyle зp=p_2-p_1=\frac{p_1T_2}{T_1} -p_1=\frac{p_1T_2}{T_1} -\frac{p_1T_1}{T_1} =\frac{p_1(T_2-T_1)}{T_1}

\displaystyle зp=\frac{6*10^5*(318-293)}{293} =0,5*10^5=5*10^4 (Па)