За допомогою динамометра рівномірно тягнуть по горизонтальній поверхні брусок масою 400 г. Який

коефіцієнт тертя, якщо динамометр показав силу 0,8 Н?ВказівкаОскільки брусок рухається рівномірно, рівнодійна сила дорівнює нулю.Динамометр показує значення сили тертя.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гулаков Никита.

m=0.4 кг

F(тертя)=0,8 Н

μ-?

Динамометр показав силу тертя, яка спрямована проти той, сили яка тягнує динамосетр

Згадуємо формулу сили тертя

F(тертя)=Nμ

N- це сила реакції опори яка діє на противагу сили тяжіння тіла, тобто сила реакції опори  дорівнює  сили тяжіння тіла,тоді ми отримуємо

F(тертя)=Nμ=F(т)μ=mgμ

Вказівка о том що тіло рухається рівномірно, рівнодійна це відсилання на другий Закон Ньютона. Але я думаю що це тебе потрібно

μ=F(тертя)/mg=0.8 Н÷(0,4кг×10 м/с²)=0,2