50 білів! Визначити, з якою силою на одиницю довжини будуть відштовхуватися дві однаково заряджені

паралельні нитки, розташовані на відстані 10 см. Лінійна густина заряду ниток

Ответы на вопрос

Отвечает Гут Надя.

Ответ: 3.1!

Объяснение:

Напруженість поля однорідно зарядженої нитки на відстані R від неї:

E1=σ/(2pi*ε₀R)

За принципом суперпозиції полів вектор напруженості поля від двох ниток дорівнює сумі векторів від кожної нитки - за модулем дорівнює великій діагоналі ромба, побудованого на цих векторах, кут між якими дорівнює 60 град.

E = 2E1*sin60= σ√3/(2pi*ε₀R)

E= (1,73*10^-5)/(2pi*8,85*10^-12*0,1) =3,1*10^6 В/м= 3,1 МВ/м.

Відповідь: 3,1 * 10 ^ 6 В / м = 3,1 МВ / м