Визначити величини струмів у всіх вітках кола методами вузлових та контурних рівнянь R1=4 R2=4 R3=2

R4=10 R5=∞ R6=10 R7=4 R8=2 E1=20 E2=20 E3=10 E4=0 E5=0 E6=0 E7=20 E8=10​

Ответы на вопрос

Отвечает Костылёв Данил.

Ответ:

Дано:

R1 = 8 Ом

R2 = 4 Ом

R3 = 2 Ом

R4 = 10 Ом

R5 = 12 Ом

U1 = 32 В

Найти:

1) I общ - ?

2) U общ - ?

Решение:

Найдем силу тока на резисторе 1

I1 = U1/R1

I1 = 32 В/8 Ом = 4 А

I12 = I1 = I2 = 4 A

U2 = I2 × R2 = 4А × 4 Ом = 16 В

U12 = U1 + U2 = 32 В + 16 В = 48 B

U12 = U34 = 48 В

U34 = U3 + U4 = R3 × I3 + R4 × I4

I3 = I4

=> U34 = I3 × (R3 + R4)

I3 = U34/(R3+R4) = 48 В/12 Ом = 4 А

I1234 = 4 А + 4 А = 8 А

1/R1234 = 1/12 Ом + 1/12 Ом = 2/12 Ом

R1234 = 12 Ом/2 = 6 Ом

U1234 = 48 В

U1234 = U5 = 48 В

I5 = U5/R5 = 48 В/12 Ом = 4 А

I общ = I1234 + I5 = 8 А + 4 А = 12 А

1/R общ = 1/R1234 + 1/R5

1/R общ = 1/6 Ом + 1/12 Ом = 2/12 Ом + 1/12 Ом = 3/12 Ом

R общ = 12 Ом/3 = 4 Ом

U общ = I общ × R общ = 12 А × 4 Ом = 48 В