До кінців стальної дротини, що має довжину 3 м і переріз 1 мм2, приклали розтягуючі сили по 210 Н

кожна. Визначте абсолютне видовження. Модуль Юнга вважайте рівним 210 ГПа. Відповідь запишіть у міліметрах. P.S. ВАЖЕН ТОЛЬКО ОТВЕТ!

Ответы на вопрос

Отвечает Асташкина Вера.

Ответ:

  • Абсолютное удлинение равно ΔL=3 мм

Объяснение:

Дано:

L=3 м

S=1 мм² = 1·10⁻⁶ м²

F=210 Н

E=210 ГПа = 210·10⁹ Па

Найти: ΔL - ?

Решение:

Модуль Юнга определяется по формуле: \boxed{E=\frac{F}{\varepsilon S} } (1).

Относительное удлинение определяется по формуле: \boxed{\varepsilon = \frac{\Delta L}{L} } (2).

Подставим (2) в (1): \displaystyle E=\frac{F}{\varepsilon S} =\frac{F}{\frac{\Delta L}{L}\cdot S } =\frac{FL}{\Delta LS}, откуда абсолютное удлинение ΔL:

\displaystyle \boldsymbol{\Delta L}=\frac{FL}{ES} =\frac{210\cdot 3}{210\cdot 10^9\cdot 1\cdot 10^{-6}} =0,003\; \textsc{m}=\boldsymbol{3\; \textsc{mm}}

#SPJ1