!!СРОЧНО!! 2. Розрахуйте кількість теплоти, необхідну для нагрівання алюмінієвої ложки масою 30 г

від 20 до 60 °С. 3. Нагріта залізна деталь масою 8 кг, охолоджуючись у воді на 2 °С, передає їй 7,36 кДж енергії. Чому дорівнює питома теплоємність заліза? 4. Чому дорівнює маса чавунної болванки, якщо при її охолодженні від 1115 до 15 °С виділилося 190,08 МДж теплоти?

Ответы на вопрос

Отвечает Бычуткин Дмитрий.

Відповідь:

2. Розрахуйте кількість теплоти, необхідну для нагрівання алюмінієвої

ложки масою 30 г від 20 до 60 °С.

Q=c*mΔt

m=30г=0,03кг

c=920Дж/кг*с°

Q=0,03*920*(60-20)=1104Дж=1,104кДж

3. Нагріта залізна деталь масою 8 кг, охолоджуючись у воді на 2 °С, передає

їй 7,36 кДж енергії. Чому дорівнює питома теплоємність заліза?

Q=c*mΔt

с=Q/m*Δt=7,36/8*2=0,46кДж/кг*с°=460Дж/кг*с°

4. Чому дорівнює маса чавунної болванки, якщо при її охолодженні від 1115

до 15 °С виділилося 190,08 МДж теплоти?

Q=190,08 МДж =190080000Дж

Δt=1115-15=1100С°

c=540Дж/кг*с°

Q=c*mΔt

m=Q/c*Δt

m=190080000/540*1100=320кг

Пояснення: