ДОПОМОЖІТЬ З ЗАДАЧЕЮ! Скільки крапель потрібно було накрапати з піпетки, що має діаметр отвору 5

мм, якщо маса крапель 9,12 г. Коефіцієнт поверхневого натягу вважайте рівним 0,0813 Н/м.

Ответы на вопрос

Отвечает Талгарова София.

Ответ:

С пипетки необходимо было накапать 72 капли

Объяснение:

Дано:

D = 5 мм = 0,005 м

m = 9,12 г = 0,00912 кг

g = 10 м/c²

\sigma = 0,0813 Н/м

Найти:

N \ - \ ?

-----------------------------------------------------

Решение:

Длинна окружности:

l = \pi D

Масса всех капель:

m = m_{1}N \Longrightarrow \boxed{m_{1} = \frac{m}{N} } - масса 1 капли

Сила тяжести действующая на 1 каплю:

F_{T} = m_{1}g = \dfrac{mg}{N}

Сила поверхностного натяжения действующая на 1 каплю:

F_{p} = \sigma l = \pi \sigma D

В момент перед отрывом капля находится в равновесии:

\overrightarrow{F_{T}} + \overrightarrow{F_{p}} =0

F_{T} - F_{p} = 0

F_{T} = F_{p}

\dfrac{mg}{N} = \pi \sigma D \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{N = \frac{mg}{\pi \sigma D} }} - количество капель

Расчеты:

N = (0,00912 кг · 10 м/c²) / (π · 0,0813 Н/м · 0,005 м) = 72

Ответ: N = 72.