СРОЧНО 3. Опір вольтметра з Uн = 2.5 В дорівнює RB= 150 Ом. Визначити величину додаткового опору,

який необхідний для вимірювання цим приладом U = 50 B. 4. 10 однакових ламп з'єднані паралельно. Струм кожної 0,2 А. визначити відносну похибку показників амперметра, ввімкненого в нерозгалужену частину схеми, якщо його показання 2,5 А.​

Ответы на вопрос

Отвечает Будько Ксюша.

3.
Для визначення величини додаткового опору, необхідного для вимірювання приладу з напругою 50 В, можна скористатися наступною формулою:

Rtotal = (Un / U) * RБ

Підставивши в неї значення, наведені в умові задачі, отримаємо:

Rtotal  = (2,5 В / 50 В) * 150 Ом = 7,5 Ом

Це означає, що для вимірювання приладу з напругою 50 В за допомогою вольтметра з опором 150 Ом і максимальною напругою 2,5 В потрібно додатковий опір 7,5 Ом.

4.
Для визначення відносної похибки амперметра нам спочатку потрібно обчислити загальний струм в ланцюзі. Так як лампи з'єднані паралельно, то загальний струм в ланцюзі дорівнює сумі струмів кожної лампи. В даному випадку загальний струм становить 0,2 А * 10 ламп = 2 А.

Далі ми можемо розрахувати відносну похибку амперметра за наступною формулою:

Відносна похибка = (Показання - Фактичне значення) / Фактичне значення

Підставивши значення для показань і фактичного значення струму, отримаємо:

Відносна похибка = (2,5 А - 2 А) / 2 А = 0,25

Це означає, що відносна похибка амперметра становить 25%.