Брусок маса якого дорівнює 100г, рухається вгору по вертикальній стіні з прискоренням 1м/с², що

направлене теж угору. Коефіцієнт тертя між бруском істіною становить 0,2. Визначите силу, що діє на брусок під кутом 45° довертикалі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мурадян Миша.

Ответ:

Щоб визначити силу, що діє на брусок, необхідно розрахувати силу тяжіння, яку наносить на брусок Земля, та силу тертя, яку наносить на брусок стіна.

Сила тяжіння:

Fg = m * g = 100 г * 9.8 м/с² = 980 мН

Сила тертя:

Ft = μ * Fg = 0.2 * 980 мН = 196 мН

Сила, що діє на брусок під кутом 45° до вертикалі, складається з сили тяжіння та сили тертя, розрахованих вище:

F = √(Fg^2 + Ft^2) = √(980 мН^2 + 196 мН^2) = 1016 мН

Таким чином, сила, що діє на брусок під кутом 45° до вертикалі, становить 1016 мН.