у ванночку об’єму 6см3 падають краплі води з трубки. скільки крапель потрібно щоб заповнити

ванночку? внутрішній діаметр трубки 1мм, температура води 20°С

Ответы на вопрос

Отвечает Бутакова Диана.

Ответ:

Для того, щоб знайти кількість крапель, необхідних для заповнення ванночки об'єму 6 см³, нам потрібно знайти об'єм однієї краплі.

Для цього ми можемо скористатися формулою для об'єму кулі:

V = (4/3) * π * r³

де V - об'єм кулі, r - радіус кулі.

Ми можемо вважати, що крапля води має форму кулі, оскільки вона є досить маленькою в порівнянні з розмірами ванночки. Тому, щоб знайти об'єм однієї краплі, нам потрібно знайти радіус краплі.

Радіус краплі можна знайти за діаметром трубки:

r = d/2 = 0.5 мм = 0.0005 м

Тому об'єм однієї краплі буде:

V = (4/3) * π * (0.0005 м)³ = 5.24 * 10^-10 м³

Тепер нам потрібно знайти кількість крапель, які потрібно, щоб заповнити ванночку об'єму 6 см³:

n = V_ванночки / V_краплі

де n - кількість крапель, V_ванночки - об'єм ванночки, V_краплі - об'єм однієї краплі.

Перетворимо об'єм ванночки до метричних одиниць:

V_ванночки = 6 см³ = 6 * 10^-6 м³

Тепер ми можемо підставити відомі значення в формулу:

n = (6 * 10^-6 м³) / (5.24 * 10^-10 м³/краплю) ≈ 11450 крапель

Отже, для того, щоб заповнити ванночку об'єму 6 см³, потрібно близько 11450 крапель води. Зважайте, що це приблизне значення, оскільки розміри крапель можуть варіюватися, і невелика кількість води може випаровуватися перед тим, як вона набере ванночку

Объяснение: