Період піврозпаду ізотопу Цезію-137 становить 30 років. Визначте, яка частина атомів цього

ізотопу розпадеться за 150 років.

Ответы на вопрос

Отвечает Мануйлов Родион.

Відповідь:

За період піврозпаду речовини розуміється час, протягом якого розпадається на половину вихідної кількості речовини.
Тобто, якщо у момент початку спостереження у нас було N атомів Цезію-137, то через 30 років залишиться N/2 атомів, через 60 років - N/4 атомів, через 90 років - N/8 атомів і так далі.

Тому, якщо за 30 років розпадеться половина вихідної кількості атомів, за 150 років розпадеться:N/2 * (1/2)^5 = N/32

Тобто, за 150 років розпадеться 1/32 частини атомів Цезію-137, тобто 1/32 = 0.03125 або 3.125%.

Пояснення: