Верхний уровень 100 см3 воды в градуированной (деленной) емкости, наполненной 40 см3 сухого песка,

показывает 120 см3. Если в сосуд налить 50 см3 воды, сколько см3 покажет верхний уровень воды?

Ответы на вопрос

Отвечает Цепелева Карина.

Перед розв'язанням цієї задачі потрібно зрозуміти, як саме показує градуирована (деленная) емкість. В даному випадку, коли верхній рівень води знаходиться на рівні 100 мл і знаходиться на рівні 120 мл, то це означає, що різниця в місткості емкості між цими двома рівнями дорівнює 20 мл.

З урахуванням цього, можна зробити наступні висновки:

Об'єм сухого піску становить 40 мл, тому загальна місткість емкості складає 100 + 40 = 140 мл.

Різниця між верхнім рівнем води (100 мл) і нижнім рівнем (відповідний рівень піску) становить 100 - 40 = 60 мл.

З цього випливає, що на 60 мл води можна підняти рівень на 20 мл.

Оскільки в сосуді налито 50 мл води, рівень води підніметься на (50 / 60) * 20 = 16.67 мл.

Таким чином, після додавання 50 мл води, верхній рівень води буде на рівні 100 + 16.67 = 116.67 мл.

Отже, після додавання 50 мл води верхній рівень води буде на рівні 116.67 мл.

если нужно на русском, то переведи