Помогите!!визначити тиск ідеального газу, 4 моль якого займають об'єм 100 л при 27 градусів


Ответы на вопрос

Отвечает Антонов Артём.

Відповідь:

Для визначення тиску ідеального газу можна використати рівняння стану ідеального газу:

PV = nRT

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура.

Замінюємо відомі значення:

n = 4 моль

V = 100 л

T = 27 + 273.15 K = 300.15 K

R = 8.31 Дж/(моль·К)

Отримуємо:

P = nRT/V = (4 моль) × (8.31 Дж/(моль·К)) × (300.15 K) / (100 л) ≈ 99600 Па

Отже, тиск ідеального газу становить приблизно 99600 Па (або 0.996 бар, або 14.5 psi) при об'ємі 100 л і температурі 27 градусів.