4.1. Резистори опорами 2 та 3 Ом з'єднані послідовно й пiд'єднані до джерела з постій ною напругою

15 В. Обчисли силу струму в колі та напругу на кожному резисторі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмина Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Резистори з'єднані послідовно, тому струм, що протікає через кожний з них, буде однаковим. Застосуємо закон Ома, щоб визначити силу струму:

I = V / R,

де I - сила струму, V - напруга, R - опір.

Загальний опір кола можна знайти, додавши опори кожного резистора:

Rз = R1 + R2 = 2 Ом + 3 Ом = 5 Ом.

Застосуємо закон Ома ще раз, щоб визначити силу струму:

I = V / Rз = 15 В / 5 Ом = 3 A.

Таким чином, сила струму в колі становить 3 А.

Напруга на кожному резисторі може бути знайдена за допомогою закону Ома:

V = I * R,

де V - напруга, I - сила струму, R - опір.

Для першого резистора:

V1 = I * R1 = 3 A * 2 Ом = 6 В.

Для другого резистора:

V2 = I * R2 = 3 A * 3 Ом = 9 В.

Отже, напруга на першому резисторі становить 6 В, а на другому - 9 В.