Тиск в печері дорівнює 750 мм.рт.ст. На поверхні,перед спуском в печеру,барометр показав значення

нормального атмосферного тиску.Знайдіть глибину печери. Відповідь надайте в системі СІ.

Ответы на вопрос

Отвечает Малявчик Оксана.

(Дай корону пжлст)
Ответ:

Для розв'язання задачі використовуємо формулу для гідростатичного тиску:

p = ρgh,

де p - тиск, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, h - глибина рідини.

За умовою задачі, тиск в печері дорівнює 750 мм рт.ст., що за СІ становить:

p = 750 мм рт.ст. × 133,322 Па/мм рт.ст. ≈ 100000 Па.

Нормальний атмосферний тиск дорівнює 101325 Па, оскільки показ барометра на поверхні був нормальним. Тоді різниця тисків на глибині h дорівнює:

Δp = p - p₀ = ρgh,

де p₀ - тиск на поверхні.

Отже, ми можемо виразити глибину h:

h = (p - p₀) / (ρg).

Приймаємо густину повітря на рівні моря за 1,225 кг/м³, а прискорення вільного падіння за 9,81 м/с². Тоді:

h = (100000 Па - 101325 Па) / (1,225 кг/м³ × 9,81 м/с²) ≈ 8,4 м.

Отже, глибина печери дорівнює близько 8,4 м.