Задача 1. Три резистори з опорами 22 Ом, 12 Ом, 7 Ом з'єднані паралельно. Напруга на першому

резисторі 240 В. Знайти: А) Загальну напругу на ділянці кола; Б) Силу струму на кожному резисторі; В) Загальну силу струму в колі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Савченко Вера.

Для паралельно з'єднаних резисторів загальний опір розраховується за формулою:

1/Рзаг = 1/Р1 + 1/Р2 + 1/Р3 + ...

де Р1, Р2, Р3 - опори резисторів.

1/Рзаг = 1/22 + 1/12 + 1/7

1/Рзаг = 0,118

Рзаг = 8,47 Ом

А) Загальна напруга на ділянці кола: U = U1 = 240 В

Б) Сила струму на кожному резисторі:

I1 = U1/R1 = 240/22 = 10,91 A

I2 = U1/R2 = 240/12 = 20 A

I3 = U1/R3 = 240/7 = 34,29 A

В) Загальна сила струму в колі: I = I1 + I2 + I3 = 65,2 A