Фізика, 100 балів! Відмічу як кращу відповідь!!! Задачу вирішити з Дано і повним розв'язком

Камінь кинули вертикально вгору з швидкістю 10 м/с. На якій висоті кінетична енергія каменю дорівнюватиме його потенціальній енергії?

Ответы на вопрос

Отвечает Шперов Илья.

Ответ:

Механічна енергія (сума кінетичної та потенціальної енергії) зберігається при вертикальному русі каменю під час підйому та падіння. Коли камінь досягає максимальної висоти, його швидкість стає нулем, тому кінетична енергія дорівнює нулю.

Під час підйому каменя потенціальна енергія збільшується, а кінетична енергія зменшується. На якій висоті потенціальна енергія дорівнює кінетичній енергії?

Кінетична енергія каменю дорівнює 0 на максимальній висоті. Збереження механічної енергії дає:

Кінетична енергія = Потенціальна енергія

1/2 * m * v^2 = m * g * h

де m - маса каменю, v - швидкість каменю, g - прискорення вільного падіння, h - висота, на якій потенціальна енергія дорівнює кінетичній.

Масу каменю позначимо як m = 1 кг, прискорення вільного падіння g = 9,81 м/с^2, а швидкість під час підйому v = 10 м/с. Підставляючи ці значення, отримаємо:

1/2 * 1 кг * (10 м/с)^2 = 1 кг * 9,81 м/с^2 * h

h = (1/2 * 100 м^2/с^2) / (1 * 9,81 м/с^2) ≈ 5,10 м

Отже, кінетична енергія каменю дорівнює його потенціальній енергії на висоті близько 5,1 метра

Объяснение:

МОЖНА НАЙКРАЩУ ВІДПОВІДЬ БУДЬ ЛАСКА