СРОЧНООООО Електричний опір трьох послідовно з'єднаних резисторів 40 Ом. Опір другого втричі

більший за опір першого, а опір третього вдвічі більший за опір другого. Яким є найбільший з даних опорів?​

Ответы на вопрос

Отвечает Самарская Ангелина.
Опір електричної ланцюга, в якому послідовно з'єднані три резистори, можна знайти за формулою:

R = R1 + R2 + R3,

де R1, R2 та R3 - опори першого, другого та третього резисторів відповідно.

За умовою задачі маємо:

R2 = 3R1

R3 = 2R2 = 2(3R1) = 6R1

Підставляючи ці вирази до формули для опору R, отримаємо:

R = R1 + 3R1 + 6R1 = 10R1

Тому найбільший з даних опорів - це опір третього резистора 6R1, який є шістьма разами більшим за опір першого резистора R1.