15.22. Скільки йонів Натрію міститься в пачці кухонної солі (NaCl) масою 500 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Лобанова Анна.

Ответ:

Формула кухонної солі NaCl

Молярна маса Na - 23 г/моль

Молярна маса Cl - 35,5 г/моль

Молярна маса NaCl M= 23+35,5 = 58,5 г/моль= 58,5·10⁻³ кг/моль

Знаходимо:

m = 23 * 500 / 58,5 ≈ 197 г Na = 0,197 кг

З формули:

m/M =N/Na, де Na = 6,02·10²³ 1/моль - число Авогадро

знаходимо:

N = m·Na / M = 0,197·6,02·10²³ / 58,5·10⁻³ ≈ 2·10²⁴ іонів Na