Гармонічні коливання відбуваються за законом x=0,02 cos 200πt, де всі величини виражено в одиницях

СІ. Знайдіть амплітуду, частоту, циклічну частоту і період коливань, зміщення через 0,04 с. ДУЖЕ ПОТРІБНО!

Ответы на вопрос

Отвечает Антонова Анастасия.

Ответ:

Амплітуда гармонічних коливань визначається за формулою:

A = |xₘₐₓ|, де xₘₐₓ - максимальне відхилення від положення рівноваги.

Так як у нас формула для відхилень має вигляд x=0,02 cos 200πt, то максимальне відхилення дорівнює 0,02. Тому амплітуда коливань становить A = 0,02.

Частота коливань визначається за формулою:

f = 1/T, де T - період коливань.

З формули відхилень x=0,02 cos 200πt видно, що косинусна функція повторюється через кожні 2π/200 = π/100 секунд. Тому період коливань дорівнює T = π/100 секунд. Частота коливань становить f = 1/T = 100/π Гц.

Циклічна частота коливань визначається за формулою:

ω = 2πf

Тому циклічна частота коливань становить ω = 200π рад/с.

Зміщення від положення рівноваги через час t=0,04 с можна визначити підставивши значення часу в формулу для відхилень x=0,02 cos 200πt:

x = 0,02 cos(200π * 0,04) ≈ 0,016 м (округлено до тисячних).

Отже, амплітуда коливань становить 0,02 одиниць, частота - 100/π Гц, циклічна частота - 200π рад/с, період коливань - π/100 секунд, а зміщення через 0,04 с - близько 0,016 м.

Объяснение:

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

0,02 cos (8π) одиниць SІ.

Объяснение:

Для гармонічних коливань зі зміщенням:

x = A cos (ωt + φ)

де:

A - амплітуда

ω - циклічна частота (рад / с)

f - частота (Гц)

T - період (с)

φ - фазовий кут

У цьому випадку:

x = 0,02 cos (200πt)

Таким чином, ми можемо ідентифікувати:

A = 0,02

ω = 200π

f = ω / (2π) = 100 Гц

T = 1 / f = 0,01 с

φ = 0

Зараз давайте знайдемо зміщення через 0,04 с. Ми можемо зробити це, підставивши t = 0,04 у рівняння коливання:

x = 0,02 cos (200π(0,04)) = 0,02 cos (8π)

Отже, зміщення через 0,04 с дорівнює 0,02 cos (8π) одиниць SІ.