Яка площа поперечного перерізу вольфрамового дроту, через який йде струм 10 А при напрузі 5В?

Довжина дроту 5м. (ρ=0,055 Ом*мм²/м)​

Ответы на вопрос

Отвечает Декань Вова.

Ответ: площа поперечного перерізу вольфрамової дроту, через яку йде струм 10 а при напрузі 5 в, дорівнює 0,55 мм^2.

Объяснение: Для вирішення задачі нам знадобиться закон Ома, який говорить, що напруга U між кінцями провідника пропорційно струму I і опору R провідника:

U = IR

Ми можемо переписати цю формулу як R = U / I. замінивши значення напруги, струму та довжини дроту, ми можемо розрахувати опір дроту:

R = U / I = 5 В / 10 А = 0,5 Ом

Також нам знадобиться формула для розрахунку опору дроту:

R = ρL/S,

де ρ-питомий опір матеріалу дроту, L-довжина дроту, а S - площа поперечного перерізу дроту. З цієї формули ми можемо виразити площу поперечного перерізу дроту:

S = ρL/R

Підставивши значення для питомого опору матеріалу дроту, довжини дроту і опору дроту, ми отримаємо:

S = (0,055 Ом * мм^2 / м) * 5 м / 0,5 Ом = 0,55 мм^2

Таким чином, площа поперечного перерізу вольфрамової дроту, через яку йде струм 10 а при напрузі 5 в, дорівнює 0,55 мм^2.