Варіант 1 1.Автобус, маса якого дорівнює 24 тони, рушає з місця з прискоренням 0,5 м/с ². Визначити

силу тяги, якщо коефіцієнт тертя дорівнює 0,3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пусташинский Владислав.

Ответ:

Для визначення сили тяги автобуса, необхідно врахувати, що сума всіх сил, які діють на автобус, дорівнює масі автобуса, помноженій на прискорення:

F = m * a

де F - сила, яку ми шукаємо (сила тяги), m - маса автобуса і a - прискорення.

З коефіцієнтом тертя, необхідно також врахувати силу тертя, яка діє на автобус і протидіє русі автобуса. Сила тертя може бути обчислена як добуток коефіцієнта тертя та сили нормальної реакції. Сила нормальної реакції дорівнює вазі автобуса, тому сила тертя дорівнює:

fтертя = μ * m * g

де μ - коефіцієнт тертя, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с²).

Сума всіх сил, що діють на автобус, повинна бути рівна:

F - fтертя = m * a

Підставляючи дані, маємо:

F - 0.3 * 24 * 9.8 = 24 * 0.5

F - 70.56 = 12

F = 82.56 кН

Отже, сила тяги, необхідна для руху автобуса з прискоренням 0,5 м/с² і коефіцієнтом тертя 0,3, дорівнює приблизно 82,56 кН.