Літак летить горизонтально з постійною швидкістю.Коли спостерігач чує, що літак знаходиться на ним,

він бачить літак під кутом 60 градусів до обрію. Знайти швидкість літака. А.300 м/С Б.350 м/С В.200м/С Г.250м/с

Ответы на вопрос

Отвечает Патенко Ксения.

Відповідь:

Б - 350 м/с.

Пояснення:

Можна використати геометричні співвідношення для знаходження швидкості літака.

Нехай швидкість літака V, а швидкість звуку в повітрі C. Тоді, час, необхідний для того, щоб звук дістався від літака до спостерігача, буде дорівнювати часу, необхідному для того, щоб літак подолав відстань між спостерігачем та місцем зустрічі літака і звуку. Оскільки літак рухається горизонтально, то відстань між ним та спостерігачем не змінюється, тому ці часи будуть однакові.

Нехай t - час, необхідний для того, щоб звук дістався від літака до спостерігача, тоді він дорівнюватиме:

t = d / C,

де d - відстань між літаком та спостерігачем.

З іншого боку, відношення швидкості літака до швидкості звуку дорівнює синусу кута між літаком та напрямком руху звуку. Оскільки цей кут дорівнює 60 градусів, то отримаємо наступне співвідношення:

V / C = sin(60 градусів) = √3 / 2.

Звідси маємо:

V = C * √3 / 2 = 343 м/с (приблизно).

Оскільки швидкість звуку в повітрі залежить від температури та вологості, то точна відповідь може коливатися в межах декількох метрів за секунду. Однак, найбільш точною відповіддю з перелічених варіантів є варіант Б - 350 м/с.