8. (3 бали) Відстань від предмета до екрана дорівнює 2,5 м. Де потрібно розташувати збиральну

лiнзу, щоб утворилось зображення предмета, збільшене у 4 рази? Яка й оптична сила?

Ответы на вопрос

Отвечает Тамарских Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

L= 2,5 м    

f/d = 4    

Найти: D - ?

Формула тонкої лінзи : 1/F = 1/d + 1/f

Розмістивши лінзу від предмета на відстані більше фокусного і менше подвійного фокусного, можна отримати зображення, в 4 рази більше самого предмета.

f = 4 * d    

f + d = 4d + d = L

d = L/5= 2,5/5 = 0,5 м відстань до лінзи від предмета

f = 4 d = 4 * 0,5 = 2 м

оптична сила лінзи D = 1/F

D = 1/f + 1/d

D = 1/2 + 1/0,5

D = 2,5 дптр