Дві однакові кульки із зарядами 40 нКл і -10 нКл знаходяться на відстані 10 см одна від

одної.Кульки з'єднали і розвели на попередню відстань. Як змінилася сила взаємодії між зарядженими кульками? Помогите пожалуйса даю 100 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Король Алибек.

Ответ: 3,6*10⁻⁴Н; 2*10⁻⁴Н

Объяснение:

Дано:

q1=40нКл=40*10⁻⁹Кл

q2=-10нКл=-10*10⁻⁹Кл

r=10cм=0,1м

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

-----------------------

F1-?; F2-?

F=k*|q1|*|q2|/r², где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами

F1=9*10⁹*40*10⁻⁹*10*10⁻⁹/0,1²=3,6*10⁻⁴Н

После соединения шариков заряды их стали:

q1=q2=(q1+q)/2=(40-10)/2=15нКл

Cила взаимодействия стала:

F=9*10⁹*15*10⁻⁹*15*10⁻⁹/0,1²=2*10⁻⁴Н