за допомогою пружини по поверхні рівномірно тягнуть тіло масою 8,6 кг .знацти жорсткість пружини

,якщо видовження пружини 20 см

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Света.

Ответ: жорсткість пружини становить приблизно 43 Н/м, Якщо подовження пружини становить 20 см, а корпус важить 8,6 кг.

Объяснение:

Жорсткість пружини можна розрахувати, використовуючи формулу потенційної енергії, що зберігається в пружині:

PE = 1/2 * k * x^2

де k-Константа пружини, x-подовження пружини, а PE - потенційна енергія, що зберігається в пружині.

Оскільки тіло вагою 8,6 кг рівномірно рухається по поверхні, його потенційну енергію можна розрахувати наступним чином:

PE = mgh

де m-маса тіла (8,6 кг), g - прискорення під дією сили тяжіння (9,8 м/сек^ 2), а h - висота, на яку піднімається тіло.

Оскільки тіло піднімається пружиною, потенційну енергію тіла можна прирівняти до потенційної енергії, що зберігається в пружині:

mgh = 1/2 * k * x^2

Вирішуючи для k, ми отримуємо:

k = 2 * (mgh) / x ^ 2 = 2 * (8,6 кг * 9,8 м/сек ^2 * 20 см) / (20 см) ^2 = 8,6 кг * 9,8 м/сек ^2 / 20 см = 43 н / м

Таким чином, жорсткість пружини становить приблизно 43 Н/м, Якщо подовження пружини становить 20 см, а корпус важить 8,6 кг.