Яка площа поперечного перерізу константанової дротини опором 20 Ом, якщо її довжина 10 м? <3


Ответы на вопрос

Отвечает Аскаркызы Жулдыз.

Для розв'язання цієї задачі нам потрібна формула, яка пов'язує опір, довжину та площу поперечного перерізу дроту:

R = ρ * (L / S),

де R - опір дроту, ρ - специфічний опір матеріалу, L - довжина дроту, S - площа поперечного перерізу дроту.

Ми можемо переписати цю формулу для площі поперечного перерізу:

S = ρ * L / R.

Тепер можемо підставити дані:

ρ (константану) = 0.48 * 10^(-6) Ом*м (за даними з таблиць)

L = 10 м

R = 20 Ом

S = 0.48 * 10^(-6) Ом*м * 10 м / 20 Ом ≈ 0.00024 м^2

Отже, площа поперечного перерізу константанової дротини дорівнює близько 0.00024 м^2.