Газ знаходиться під тиском 120 кПа при температурі 27 градусів Цельсія. Знайти число молекул в 5

метрах кубічних газу.

Ответы на вопрос

Отвечает Кочанов Глеб.

Відповідь:

Для розв'язання задачі необхідно використати рівняння ідеального газу, яке має вигляд:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість молекул газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу в абсолютних одиницях (в кельвінах).

Спочатку необхідно перевести температуру в кельвіни:

T = 27 + 273 = 300 K

Тепер можна використати рівняння ідеального газу, щоб знайти кількість молекул газу:

n = PV/RT,

де P = 120 кПа = 120000 Па, V = 5 м^3, R = 8,314 Дж/(моль·К).

Підставляючи значення, отримуємо:

n = (120000 Па) * (5 м^3) / (8,314 Дж/(моль·К) * 300 K) = 253,5 моль

Для знаходження числа молекул необхідно помножити кількість молей на число Авогадро:

N = n * N_A,

де N_A - число Авогадро, N_A = 6,022 * 10^23 молекул/моль.

Підставляючи значення, отримуємо:

N = 253,5 моль * 6,022 * 10^23 молекул/моль = 1,526 * 10^26 молекул.

Отже, в 5 метрах кубічних газу знаходиться 1,526 * 10^26 молекул.