Прямолінійний рух описується такою формулою: x=100-18t-3t2. Визначте прискорення.


Ответы на вопрос

Отвечает Игумнов Юрий.

Щоб визначити прискорення, необхідно взяти другу похідну від формули руху відносно часу t:

x = 100 - 18t - 3t^2

v = dx/dt = -18 - 6t

a = dv/dt = -6

Отже, прискорення становить -6, що означає, що швидкість спадає з ростом часу. У даному випадку прискорення є константою, що свідчить про рівномірно прямолінійний рух зі змінною швидкістю.