6.Скільки листів станіолю потрібно взяти, щоб зібрати слюдяний конденсатор ємністю 1 мкф? Площа

кожного листа 60 см², товщина слюдяних пластинок 0,1 мм, діелектрична проникнiсть слюди 7.

Ответы на вопрос

Отвечает Афанасьев Слава.

Ответ:

Дано:

ємність конденсатора - C = 1 мкФ

площа кожного листа станіолю - S = 60 см²

товщина слюдяних пластинок - d = 0,1 мм = 0,0001 м

діелектрична проникність слюди - ε = 7

Знайти:

кількість листів станіолю, необхідних для зібрання конденсатора - n

Формула для ємності плоского конденсатора залежить від площі S, відстані між пластинами d і діелектричної проникності ε:

C = ε*S/d

Підставляємо дані і отримуємо:

1 мкФ = 7 * 60 см² / 0,0001 мм

Перетворюємо мікрофаради в фаради:

1 мкФ = 1 * 10^(-6) Ф

Отримуємо кількість листів станіолю:

n = Cd/(εS) = (1 * 10^(-6) Ф) * (0,0001 м) / (7 * 60 см²) ≈ 0,0021

Отже, для зібрання конденсатора ємністю 1 мкФ необхідно взяти близько 0,0021 листа станіолю. Оскільки неможливо взяти частину листа, ми повинні взяти щонайменше 1 лист станіолю.