1)потяг гальмує з прискоренням 0.15 м/с2 на якій відстані від місця включення гальм швидкість стане

4 м/с, якщо спочатку вона була 54 км/год.? 2) прямолінійний спуск завдовжки 100м лижник пройшов за 20с, рухаючись з прискоренням 0,3 м/с² Визначте швидкість руху лижника на початку та в кінці спуску.(тут ще графік потрібно малювати)СРОЧНО!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Куюмчян Эдгар.

Ответ:

Объяснение:

1)
Переводимо початкову швидкість потяга в одиниці Cl:

v_0= 54 км/год = (54 * 1000)/(3600 м/с) = 15 м/с

1 км/год = 1000/3600 м/с.

Шукана швидкість потяга v може бути знайдена з рiвняння рiвного прискорення:

v^2 = v^2 _0+ 2a(x - x_0)

Де a - прискорення, x - відстань, на яку потяг зупиниться, х_0 - відстань від місця включення гальм до початку гальмування.

4^2 = 15^2 - 2 * 0.15 * x

ВІдносно x:

x = (15^2 - 4^2)/(2 * 0.15) =225 м

Отже, потяг зупиниться на відстані близько 225 м від місця включення гальм.

2)

1. Формула для рівномірно прискореного руху:

v = v₀ + at,

де v₀ - початкова швидкість, v - кінцева швидкість, a - прискорення, t - час.

На початку спуску швидкість лижника була нуль, тому v₀ = 0. Час, за який лижник пройшов спуск, дорівнює 20 секунд. Прискорення дорівнює 0,3 м/с². З цих даних можна визначити кінцеву швидкість:

v = v₀ + at

v = 0 + 0,3 м/с² × 20 с

v = 6 м/с

Отже, швидкість лижника на кінці спуску дорівнює 6 м/с.

2. Швидкість на початку спуску:

s = v₀t + 1/2 at²,

де s - відстань, яку пройшов лижник.

Знаючи, що відстань дорівнює 100 метрам, ми можемо визначити початкову швидкість:

s = v₀t + 1/2 at²

100 м = v₀ × 20 с + 1/2 × 0,3 м/с² × (20 с)²

100 м = v₀ × 20 с + 60 м

v₀ × 20 с = 40 м

v₀ = 2 м/с

Отже, швидкість на початку спуску дорівнює 2 м/с.