Треба розв'язати задачу: З УСЛОВИЕМ И РОЗВ'ЯЗАННЯМ.Даю усі бали!!!!!!!Який тиск чинить на дно

акваріума куб, маса якого 4 кг, а довжина ребра 20 см?

Ответы на вопрос

Отвечает Пфаф Соня.

Ответ:

для розв'язання цієї задачі необхідно знати густину матеріалу, з якого зроблений куб, та глибину акваріума, на яке він ставиться. для прикладу, якщо ми припустимо, що куб зроблений зі звичайного скла, його густину можна вважати 2,5 г/см³. щодо глибини акваріума, то вона необхідна для визначення гідростатичного тиску, який буде чинитися на дно куба.

згідно з формулою гідростатичного тиску:

p = ρgh,

де p - тиск, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, h - глибина рідини.

припустимо, що акваріум наповнений водою (густина 1 г/см³) і має глибину 30 см (0,3 м). тоді гідростатичний тиск на дно акваріума становитиме:

p = 1000 кг/м³ * 9,8 м/с² * 0,3 м = 2940 па.

таким чином, тиск, який чинитиметься на дно куба, буде залежати від того, яку площу дна має куб. площу дна можна обчислити, помноживши довжину ребра на себе:

s = (20 см)² = 400 см² = 0,04 м².

тоді тиск, який чинитиметься на дно куба, буде:

f = p*s = 2940 па * 0,04 м² ≈ 118 па.

отже, тиск, який чинитиметься на дно куба, буде близько 118 па (паскаль)