7. Тіло масою 10 кг опромінюють а-променями. Знайдіть енергію йонізуючого випромінювання, передану

тілу, якщо еквівалентна доза цього випромінювання становить 4 мЗв.

Ответы на вопрос

Отвечает Афанасьева Диана.

Ответ:Енергію іонізуючого випромінювання, що передається тілу, можна розрахувати за формулою:

E = H × m

де E-енергія іонізуючого випромінювання, що передається організму, H-еквівалентна доза випромінювання, а m - маса тіла.

Еквівалентна доза вимірюється в зівертах (Зв), які є одиницею еквівалентної дози опромінення, що враховує відносну біологічну ефективність (RBE) різних типів іонізуючого випромінювання. Для даної еквівалентної дози енергія іонізуючого випромінювання, що передається організму, залежить від RBE випромінювання.

Для альфа-випромінювання (a-променів) RBE зазвичай приймається рівним 20. Отже, ми можемо перевести еквівалентну дозу в мілізівертах (МЗВ) у зіверти (Зв), поділивши на 1000 і помноживши на RBE:

H = 4 МЗВ × (1/1000) × 20 = 0,08 Зв

Маса тіла вказана у вигляді 10 кг.

Підставляючи ці значення у формулу, ми отримуємо:

E = H × m = 0,08 Зв × 10 кг = 0,8 Дж

Отже, енергія іонізуючого випромінювання, що передається організму, становить 0,8 Дж.

Объяснение: