Мопедіст наздоганяє пішохода:Хом=-200 м; Ѵом=22 м/с; приск.-2 м/с в кв.; Хоп=100 м; Ѵоп=2 м/с. а)

вказати характер руху кожного? 6) написати рівняння координати руху тіл? в) знайти час і місце зустрічі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Шпалерская Алина.
А) Мопедіст і пішохід рухаються в одному напрямку (один за другим), тому характер їх руху є спрямованим.
Б)xм = x0м + v0м * t + (aм / 2) * t^2
де x0м = -200 м - початкова координата мопедиста, v0м = 22 м/с - його початкова швидкість, aм = -2 м/с^2 - прискорення руху мопедиста.
Рівняння координати руху пішохода має вигляд:
xп = x0п + v0п * t
де x0п = 100 м - початкова координата пішохода, v0п = 2 м/с - його початкова швидкість.
В) Щоб знайти час і місце зустрічі, потрібно прирівняти координати мопедиста і пішохода та вирішити отримане рівняння відносно часу:
xм = xп
-200 + 22t - (2 / 2) * t^2 = 100 + 2t
-200 + 22t - t^2 = 100 + 2t
t^2 - 20t - 150 = 0
Розв'язавши квадратне рівняння, отримуємо:
t1 = 10 с
t2 = -15 с (не підходить за умовою)
Тому час зустрічі t = 10 с.
Щоб знайти місце зустрічі, можемо підставити отриманий час в будь-яке з рівнянь координати руху (наприклад, в рівняння руху мопедиста):
xм = -200 + 22 * 10 - (2 / 2) * 10^2 = 20 м
Отже, місце зустрічі мопедиста і пішохода - це точка з координатами (20 м, 0).