У закритій цистерні газ за температури 127°С знаходиться під тиском 200 кПа. Яким буде тиск цього

газу за температури 250 К?​

Ответы на вопрос

Отвечает Тапилина Оля.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі використовуємо закон Бойля-Маріотта та ідеальний газовий закон:

p1V1/T1 = p2V2/T2 (закон Бойля-Маріотта)

pV = nRT (ідеальний газовий закон)

Згідно з умовою задачі, ми маємо:

p1 = 200 кПа (тиск газу в закритій цистерні)

V1 = ?

T1 = 127 + 273 = 400 К (температура газу в закритій цистерні)

T2 = 250 К (нова температура)

p2 = ? (новий тиск)

Позначимо кількість речовини у цистерні як n. Оскільки маса газу не змінюється, ми можемо записати, що:

n = p1V1/(RT1)

Також, за ідеальним газовим законом:

p1V1/T1 = nR

p2V2/T2 = nR

Можемо використати ці дві формули, щоб визначити V2, тоді:

p1V1/T1 = p2V2/T2

V2 = (p1/T1) * (T2/p2) * V1

Тепер підставляємо вираз для V2 в формулу ідеального газового закону:

p2V2 = nRT2

p2 * [(p1/T1) * (T2/p2) * V1] = (p1V1/T1) * R * T2

p2 = (p1/T1) * (T2/p2) * R * T2

Підставляємо числові значення:

p2 = (200 кПа / 400 К) * (250 К / p2) * 8.314 Дж/(моль·К) * 250 К

p2 = 103.25 кПа

Отже, після зниження температури до 250 К, тиск газу в цистерні становитиме приблизно 103.25 кПа.