До розчину хлоридної кислоти об’ємом 150 мл (масова частка HCl = 15%, густина 1,06 г/мл ) прилили

розчин масою 300 г з wHCl = 25%. Визначте масову частку кислоти в добутому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Белорусцев Андрей.

Відповідь:

Спочатку знайдемо масу кислоти в першому розчині:

m(HCl) = V * ρ * w(HCl) = 0.15 * 1.06 г/мл * 150 мл = 23.85 г

Після додавання 300 г розчину з масовою часткою HCl 25%, маса кислоти в змішаному розчині становитиме:

m(HCl) = m1(HCl) + m2(HCl) = 23.85 г + 0.25 * 300 г = 98.85 г

Загальна маса змішаного розчину становитиме:

m = m1 + m2 = 150 мл * 1.06 г/мл + 300 г = 465 г

Тому масова частка кислоти в добутому розчині буде:

w(HCl) = m(HCl) / m * 100% = 98.85 г / 465 г * 100% ≈ 21.25%

Відповідь: 21.25%.

Пояснення:)