ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА С ЗАДАНИЕМ ДАЮ 30 БАЛОВ!! Дві однакові кульки із зарядами 1 нКл і 5 нКл

торкнули одна до одної і розвели на попередню віддаль. Збільшилась чи зменшилась сила їх взаємодії і у скільки разів?

Ответы на вопрос

Отвечает Черныш Стася.

Відповідь:

Сила взаємодії між двома зарядами залежить від величини зарядів та відстані між ними за формулою:

F = kq1q2 / r^2,

де F - сила взаємодії, q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками, k - коефіцієнт пропорційності, який дорівнює 910^9 Нм^2/Кл^2.

Після того, як кульки торкнулися одна до одної, на кожну з них передалась частина заряду другої кульки. Якщо передача заряду відбулась повністю, то після розділення кульок кожна з них матиме заряд 3 нКл.

Тому, для кульок із зарядами 1 нКл та 5 нКл сили взаємодії після їх розділення будуть дорівнювати:

F1 = k*(310^-9)(310^-9) / r^2,

F5 = k(310^-9)(3*10^-9) / r^2.

Таким чином, сила взаємодії зменшилась в обох випадках і стала рівною силі взаємодії між кульками зі зарядом 3 нКл. У скільки разів зменшилась сила взаємодії залежить від відстані між кульками r і може бути обчислена за формулою:

F1/F5 = (k*(310^-9)(310^-9) / r^2) / (k(310^-9)(3*10^-9) / r^2) = 1.

Отже, сила взаємодії зменшилась у 1 раз.

Пояснення:

Отвечает Юринский Матвей.

Ответ:

Сила електростатичної взаємодії між двома зарядами залежить від їх величини та відстані між ними. Згідно із законом Кулона, сила електростатичної взаємодії між двома точковими зарядами прямо пропорційна добутку їх величин і обернено пропорційна квадрату відстані між ними:

F = k * q1 * q2 / r^2,

де F - сила електростатичної взаємодії між зарядами, k - електростатична константа, q1 та q2 - величини зарядів, r - відстань між зарядами.

У даному випадку маємо два заряди, один з яких має величину 1 нКл, а другий - 5 нКл. Після того, як кульки роздалися на попередню відстань, відстань між ними збільшилась, тобто зменшилась сила їх взаємодії. Знайдемо, у скільки разів зменшилась сила взаємодії.

При початковій відстані r1 = 15 см сила електростатичної взаємодії між зарядами може бути обчислена за формулою:

F1 = k * q1 * q2 / r1^2 = 9 * 10^9 * 1 * 5 / 0.15^2 = 6 * 10^-4 Н.

Після розділення кульок на відстань r2 = 30 см сила електростатичної взаємодії між зарядами зменшилась і може бути обчислена за формулою:

F2 = k * q1 * q2 / r2^2 = 9 * 10^9 * 1 * 5 / 0.3^2 = 1.5 * 10^-4 Н.

Отже, сила взаємодії зменшилась в 4 рази (F1 / F2 = 6 * 10^-4 / 1.5 * 10^-4 = 4).

Объяснение: