СРОЧНО!!!! Визначте швидкість руху електронів поблизу анода электричної лампи якщо напруга між

катодом і анодом дорівнює 45 В . Елементарний електричний заряд дорівнює 1,6•10-¹⁹ Кл. маса електрона становить 9•10-³¹кг​

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Кирилл.

Енергія зарядженої частинки (Е) може бути виражена як сума кінетичної енергії (K) та потенційної енергії (U):

Е = K + U

Кінетична енергія зарядженої частинки може бути виражена як:

K = (1/2)mv^2

Де:

m - маса електрона,

v - швидкість руху електрона.

Потенційна енергія зарядженої частинки може бути виражена як:

U = qV

Де:

q - заряд електрона,

V - напруга між катодом і анодом.

Рівняння можна переписати у вигляді:

(1/2)mv^2 = qV

Тепер підставимо відомі значення:

m = 9•10^(-31) кг (маса електрона),

q = 1,6•10^(-19) Кл (заряд електрона),

V = 45 В (напруга між катодом і анодом).

(1/2)(9•10^(-31))(v^2) = (1,6•10^(-19))(45)

Розв'яжемо рівняння для швидкості руху електрона (v):

v^2 = (1,6•10^(-19))(45) / (1/2)(9•10^(-31))

v^2 = 72•10^12 / 9•10^(-31)

v^2 = 8•10^42

v = √(8•10^42)

v ≈ 2,83•10^21 м/с

Таким чином, швидкість руху електронів поблизу анода електричної лампи становить близько 2,83•10^21 м/с