На даний момент часу в радіоактивному зразку міститься 0,03 моль йоду -131. Визначте активність

Йоду-131 у цьому зразку. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Телтаева Акниет.

Ответ:

Объяснение:

Активність радіонукліда - це кількість ядер радіонукліда, що розпадаються за одиницю часу. Одиницею активності в СІ є бекерель (Bq), що відповідає одному розпаду в секунду.

Для розрахунку активності йоду-131, спочатку необхідно визначити кількість йоду-131 в зразку. Для цього ми перетворимо кількість речовини з молярної умови в одиниці розміру, який відображає кількість часток:

n = N * NA

де n - кількість часток (ядер), N - кількість речовини в молях, NA - число Авогадро (6,02 * 10^23 часток у 1 молі).

n = 0,03 * 6,02 * 10^23 = 1,81 * 10^22 ядер йоду-131.

Далі, активність радіонукліда може бути обчислена за формулою:

A = λ * N

де λ - константа розпаду в секунду, N - кількість ядер.

Константа розпаду λ для йоду-131 дорівнює 2,14 * 10^-6 с^-1.

A = 2,14 * 10^-6 * 1,81 * 10^22 ≈ 38,8 мкКі/с

Отже, активність йоду-131 у цьому зразку становить приблизно 38,8 мікробекерелів в секунду (мкКі/с).