Виріште задачу терміново!!!Розв'язання обов'язково!! Дам 60 балів!!! Тиск гасу на дно цистерни

16кПа, рівень гасу в цистерні 2 м. Знайти густину гасу і масу гасу, якщо об'єм посудини 0,005м3

Ответы на вопрос

Отвечает Прокопенко Варвара.

Для розв'язання цієї задачі ми скористаємось законом Архімеда та рівнянням стану ідеального газу.

Закон Архімеда говорить, що сила, з якою рідинне або газоподібне середовище діє на тіло, що занурене в нього, дорівнює вазі рідини або газу, який виштовхується цим тілом. За формулою:

F = ρ * g * V,

де F - сила Архімеда, ρ - густина рідини або газу, g - прискорення вільного падіння, V - об'єм тіла, який занурений в рідину або газ.

В цій задачі, цистерна знаходиться в газовому середовищі і маємо:

F = маса гасу * g

Також ми можемо скористатися рівнянням стану ідеального газу:

pV = nRT

де p - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість речовини (в молях), R - універсальна газова стала, T - температура газу.

Ми шукаємо густину (ρ) та масу (m) газу. Для початку, розрахуємо кількість речовини газу в цистерні:

n = (pV) / (RT)

Температура газу нам не відома, але ми можемо припустити, що газ у цистерні має кімнатну температуру, тобто 293 К.

Тепер можемо розрахувати кількість речовини газу:

n = (16*10^3 Па * 0.005 м^3) / (8.31 Дж/моль∙К * 293 К) = 0.009 моль

Далі, можемо розрахувати густину газу:

ρ = m / V

Або ж:

m = ρ * V

Так як об'єм цистерни вже вказаний в метрах кубічних, то необхідно перевести одиниці густини з кілограмів на метр кубічний (кг/м³) до грамів на сантиметр кубічний.


Для цього ми використаємо множник 1000, оскільки 1 кг = 1000 г, а 1 м³ = 10^6 см³. Таким чином, отримаємо:

ρ = (маса газу / об'єм газу) = (г/см³) = (кг/м³) * 1000 = (моль/л) * молярну масу газу / 1000

Молярна маса повітря - 28.97 г/моль, але умова задачі не надає інформації про склад газу в цистерні. Тому, для приблизного розрахунку, ми можемо використати середню молярну масу повітря як орієнтир.

ρ = (0.02897 кг/моль) * 1000 моль/м³ / 1000 = 0.02897 кг/м³

Тепер ми можемо розрахувати масу газу:

m = ρ * V = 0.02897 кг/м³ * 0.005 м³ = 0.000145 кг = 0.145 г

Отже, густина газу дорівнює 0.02897 кг/м³, а маса газу у цистерні - 0.145 г.