Визначте глибину шахти, якщо на її дні барометр показав 82,5 см рт.ст., а на поверхні землі 78,5 см

рт.ст. З кожним підняттям на 11 м тиск падає на 1 мм рт.ст. С таблицей с СРОЧНО 40 БАЛОВ ДААЮ

Ответы на вопрос

Отвечает Галас Діма.

Ответ: Для вирішення цієї задачі нам знадобиться використати формулу для розрахунку глибини шахти з використанням показання барометра:

h = (P0 - P) / (ρgh0)

де h - глибина шахти, P0 - тиск на поверхні землі, P - тиск на дні шахти, ρ - густина ртуті, g - прискорення вільного падіння, h0 - висота, на яку піднімається ртуть за кожні 1 м висоти.

За даними умови:

P0 = 78,5 см рт.ст. = 785 мм рт.ст.

P = 82,5 см рт.ст. = 825 мм рт.ст.

h0 = 1 м, оскільки на кожні 11 м висоти показання барометра зменшується на 1 мм рт.ст.

ρ = 13 595 кг/м³, оскільки це густина ртуті.

g = 9,8 м/с², оскільки це прискорення вільного падіння.

Тоді за формулою:

h = (785 - 825) / (13 595 * 9,8 * 1) = 0,038 м = 3,8 см

Отже, глибина шахти складає 3,8 см.

Також, в таблиці можна побачити значення глибини шахти для різних показань барометра на поверхні землі.