2 На кінці дошки масою M = 1,5 кг і довжиною l = 2 м, яка стоїть на плаву в ставку, сидить жаба

маси m = 100 г. Жаба стрибає під кутом α=30∘ до поверхні дошки так, що опиняється на протилежному кінці. Визначити швидкість v0 стрибка жаби відносно води.

Ответы на вопрос

Отвечает Колесникова Вероника.

Застосуємо закон збереження енергії механічного руху.

Під час стрибка жаба отримує потенційну енергію, тому:

mgh = (m + M) * v0^2 / 2,

де m - маса жаби, M - маса дошки, g - прискорення вільного падіння, h - висота стрибка, v0 - швидкість стрибка жаби відносно води.

Знайдемо висоту стрибка:

h = l * sinα = 2 * sin30° = 1 м.

Підставляємо в формулу збереження енергії:

0.1 * 9.81 * 1 = (1.5 + 0.1) * v0^2 / 2

v0^2 = 0.6535

v0 ≈ 0.81 м/с

Таким чином, швидкість стрибка жаби відносно води дорівнює 0.81 м/с.