Брусок масою 400 г під дією деякої сили, що напрямлена горизон- тально, починає рух із прискоренням

1,5 м/с2 по горизонтальній поверхні столу. Коефіцієнт тертя ковзання дорівнює 0,2. Визначте модуль сили, що штовхає брусок.

Ответы на вопрос

Отвечает Проскурякова Виктория.

Ответ:Сила, що штовхає брусок, дорівнює силі тертя, яка діє на брусок у протилежному напрямку.

За другим законом Ньютона, сила, що діє на брусок, дорівнює добутку маси бруска на прискорення:

F = ma

де F - сила, що діє на брусок, m - маса бруска, a - прискорення.

В нашому випадку, m = 0.4 кг, a = 1.5 м/с², тому

F = ma = 0.4 кг * 1.5 м/с² = 0.6 Н

Коефіцієнт тертя ковзання дорівнює 0.2, тому сила тертя дорівнює:

Fт = μN

де μ - коефіцієнт тертя, N - сила реакції опори (в даному випадку - столу).

Сила реакції опори дорівнює вазі бруска (згідно з третім законом Ньютона), тому:

N = m * g = 0.4 кг * 9.8 м/с² = 3.92 Н

Отже,

Fт = μN = 0.2 * 3.92 Н = 0.784 Н

Тому модуль сили, що штовхає брусок, дорівнює 0.784 Н.