Якою є маса вантажу, що висить на пружині жорсткістю100 Н/ м, коли видовження пружини дорівнює 1 см?


Ответы на вопрос

Отвечает Мухамадеева Аделя.

Ответ:

Закон Гука говорить, що сила, яка діє на пружину, пропорційна її видовженню. Математично, це виражається формулою F = kx, де F - сила, k - жорсткість пружини і x - видовження пружини.

Таким чином, для знаходження маси вантажу, необхідно знати силу, яка діє на пружину. За умовою задачі, видовження пружини становить 1 см, тобто x = 0,01 м. Жорсткість пружини k = 100 Н/м.

Отже, F = kx = 100 Н/м * 0,01 м = 1 Н.

Таким чином, сила, яка діє на вантаж, становить 1 Н. Для знаходження маси вантажу, необхідно використовувати формулу F = mg, де m - маса вантажу, а g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,81 м/с²).

Таким чином, m = F / g = 1 Н / 9,81 м/с² ≈ 0,102 кг.

Отже, маса вантажу, що висить на пружині жорсткістю 100 Н/м при видовженні 1 см, становить приблизно 0,102 кг.