Швидкість вільно падаючого тіла масою 4 кг на деякому шляху збільшилася з 2 до 8 м/с. Знайти роботу

сили тяжіння на цьому шляху. ОТВЕТ ПОЛНЫЙ

Ответы на вопрос

Отвечает Кибекина Снежана.
Для того, щоб знайти роботу сили тяжіння, необхідно знати зміну потенціальної енергії тіла на цьому шляху. Зміна потенціальної енергії відповідає роботі, яку виконує сила тяжіння над тілом.

Зміна кінетичної енергії тіла на шляху може бути визначена за допомогою рівняння кінетичної енергії:

ΔK = (1/2)mv2^2 - (1/2)mv1^2,

де ΔK - зміна кінетичної енергії, m - маса тіла, v1 та v2 - початкова та кінцева швидкості тіла відповідно.

Таким чином, зміна кінетичної енергії тіла на шляху дорівнює:

ΔK = (1/2) x 4 кг x (8 м/с)2 - (1/2) x 4 кг x (2 м/с)2 = 112 Дж.

Отже, робота сили тяжіння на цьому шляху становитиме -112 Дж, оскільки сила тяжіння напрямлена проти напрямку руху тіла.