М’яч, кинутий гімнасткою вертикально вгору, падає їй у руки через 1,4 с. Обчисли швидкість, із якою

гімнастка кидає м’яч. Прискорення вільного падіння g=10 м/с2.

Ответы на вопрос

Отвечает Башлыкова Оля.

Відповідь:

14 м/с

Пояснення:

В даній задачі можна використати формулу для вертикального руху тіла з початковою швидкістю рівною нулю:

h = 1/2 * g * t^2

де h - висота підйому м'яча, t - час підйому м'яча.

Знаючи час підйому м'яча, можна виразити висоту підйому:

h = 1/2 * g * t^2 = 1/2 * 10 * (1.4)^2 ≈ 9.8 м

Так як на початку траєкторії м'ячу його швидкість дорівнює нулю, то на кінці підйому його швидкість також дорівнює нулю. З цього можна зробити висновок, що середня швидкість м'яча на всій траєкторії руху дорівнює нулю.

Отже, швидкість, з якою гімнастка кидає м'яч, дорівнює швидкості, яку м'яч набуває на кінці підйому, тобто:

v = g * t ≈ 14 м/с