Вагон масою 40 т, що рухався зі швидкістю 2 м/с, у кінці колії вдаряється у пружинний амортизатор,

який знаходився в недеформованому стані. На скільки стиснеться пружина амортизатора, жорсткість якої 225000 Н/м, при повній зупинці вагона?

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмина Полина.

Для вирішення цієї задачі можна скористатися законом збереження енергії. Кінетична енергія вагона під час руху перетворюється на потенціальну енергію деформації пружини після зіткнення. Закон збереження енергії має наступний вигляд:

1/2 * m * v^2 = 1/2 * k * x^2,

де m - маса вагона, v - його швидкість перед зіткненням, k - жорсткість пружини, x - стиснення пружини після зіткнення.

Після підстановки відповідних значень, отримаємо:

1/2 * 40 т * (2 м/с)^2 = 1/2 * 225000 Н/м * x^2,

або

x^2 = (40 т * (2 м/с)^2)/(225000 Н/м) = 0.142 м^2.

Тоді стиснення пружини дорівнює:

x = sqrt(0.142 м^2) ≈ 0.377 м.

Отже, пружина амортизатора стиснесться на близько 0.377 м після зіткнення вагона з нею.