На тіло діє три сили: 1,5 H на північ, 2,25 H на захід і 4,5 H на південь. Побудуйте вектор

рівнодійної всіх сил та знайдіть модуль прискорення, з яким рухається тіло, якщо його маса - 300 кг. Будь-ласка, обов'язково з графіком вектора. ДУЖЕ ТЕРМІНОВО!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Куанышнияз Биржан.

Ответ:  (Дякую що  поставете   найкращий ответ )

Для побудови вектора рівнодійної сили, ми можемо використати метод графічного складання векторів. Спочатку побудуємо графік сил та визначимо їх напрямки.

Сила 1,5 H на північ буде напрямлена вгору.

Сила 2,25 H на захід буде напрямлена вліво.

Сила 4,5 H на південь буде напрямлена вниз.

Побудуємо вектори сил на координатній площині:

  графік матеме вигляд|

  |  1.5H (північ)

  |

  |----------------

  |                \

  |                 \

  |                 2.25H (захід)

  |

  |----------------

  |

  |  4.5H (південь)

  |

  |

  ------------------

Для знаходження рівнодійної сили складаємо вектори сил, починаючи з початку координат і закінчуючи в кінці останнього вектора сили. Отримуємо:

графік матеме вигляд

       \   |

        \  |  1.5H (північ)

         \ |

 -----------------

         / |

        /  |  2.25H (захід)

       /   |

  -----------------

      |   |

      |   |  4.5H (південь)

      |   |

      ------

Тепер виміряємо довжину та напрямок отриманого вектора рівнодійної сили. Нехай F_total буде модулем рівнодійної сили.

Застосуємо правило Піфагора для трикутника, утвореного векторами сил 1,5 H та 2,25 H:

F_total^2 = (1.5)^2 + (2.25)^2

F_total^2 = 2.25 + 5.06

F_total^2 = 7.31

F_total ≈ 2.70 H (округлюємо до двох значущих цифр)

Тепер можемо визначити прискорення тіла, використовуючи другий закон Ньютона: F = m * a, де F - сила, m - маса тіла, a - прискорення тіла.

Замінюємо відомі значення:

2.70 H = 300 кг * a

a ≈ 0.009 H/kg (округлюємо до трьох значущих цифр)

Отже, модуль прискорення тіла приблизно дорівнює 0.009 H/kg.